Závody COFIDIS CUP

Blog Summary Widget

Český pohár v silniční cyklistice 2012

Český pohár v silniční cyklistice mužů je každoroční celoroční nejvyšší národní soutěží

pro mužské cyklistické kategorie U23 a ELITE. V roce 2012 se tato soutěž skládá celkem

z osmi závodů, které jsou rovnoměrně rozprostřeny od konce března do začátku září.

Mezi závody, které v tomto seriálu nemůžou chybět, patří jarní monument, tuzemská

primavera, Brno – Velká Bíteš – Brno. K tradičním lokalitám pohárových závodů patří

rovněž Kyjov či závěrečný podnik v Ostravě.

Nově tuzemští i zahraniční jezdci zavítají do lázní Luhačovice a do Jihlavy.

Závodů Českého poháru se pravidelně účastní kompletní národní špička cyklistů v čele

s jezdci týmů PSK Hradec Králové, ASC Dukla Praha, AC Sparta Praha, Focus Znojmo,

TJ Favorit Brno, Madeta Fitness/Specialized atd., kterou doplňují týmy z okolních zemí,

Teprve devatenáctiletý Jan Kadúch, zvítězil

ve třetím dílu Cofidus Cupu, nejvýznamějšího domácího silničního seriálu, kterým byla

Velká cena Olomouce.

Ta se jela na okruhu v Dolanech, který jezdci

absolvovali sedmnáctkrát. Za příjemného

počasí vyrazilo na trať 110 závodníků,

a přestože okruh byl hodně náročný, tak ...

Z prvenství úvodního závodu Českého

pohára na trati z Brno – Velká Bíteš – Brno, dlouhé 160 km se zaslouženě radoval vyhrál

rakouský jezdec Riccardo Zoidl.

2. místo po sprintu s rakušanem obsadil
Zdeněk Mlynář z Focus Znojmo, za ním
skončil Alois Kaňkovský z Dukly Praha.
Zoidl soupeřům unikl ve finálovém sprintu.

Vítěz Cofidis cup Kyjov

Tomáš Bucháček

V silničním závodu na 135 kilometrů u Kyjova vystoupil na nejvyšší stupeň, druhý skončil

jeho týmový kolega Jiří Hudeček a třetí místo

bral polský jezdec Lukasz Bodnar.

Hned v prvním z devíti okruhů, na jehož startu

stálo 144 cyklistů, zaútočila dvojice Whirpool

- Author ve složení Josef Hošek a Jiří Hudeček, spolu s nimi jeden z polských jezdců z celku.

Vítěz Cofidis cup Plzeň

je Vojtěch Hačecký

Další díl Cofidis Českého poháru v silniční cyklistice ovlád opět jezdec Dukly Praha.

Při Comfort Plzeň & Spes Plzeň vystoupil

po 170 kilometrech na nejvyšší stupeň Vojtěch Hačecký, který ve spurtu porazil Tomáš Bucháčka z Whirlpool Author, který si však upevnil průběžné vedení v seriálu a nadále pojede v červeném trikotu lídra.

Vítěz Cofidis cup Luhačovice je Martin Bína

Překvapivým vítězem dalšího sílu seriálu Cofidis Český pohár na silnici je Martin Bína, cyklokrosař z celku ČEZ Cyklo Team Tábor.

V extrémně těžkém závodu v Luhačovicích,

za extrémně nepříznivého počasí zvítězil

s náskokem 47 sekund před mladíkem Janem Hirtem (CK Atény 2004) a třetí projel cílovou páskou Vojtěch Hačecký z Dukly Praha.

Vítěz Cofidis cup Jihlava

je Martin Hačecký

Šestý díl seriálu Cofidis Českého poháru

na silnici v Jihlavě opanovali závodníci Dukly Prahy. Po 160 kilometrech zvítězil Martin Hačecký, třetí skončil jeho bratr Vojtěch a druhý skončil Stanislav Kozubek z Whirlpool Author.

V průběžném hodnocení si vedení udržel Tomáš Bucháček (Whirlpool - Autor)

před Vojtěchem Hačeckým.

Největší radost měli v cíli sedmého dílu seriálu

Cofidis Cupu v Pičíně u Příbrami cyklisté stáje Whirlpool - Author.

Na okruhu dlouhém 14,5 km, který jezdci absol-
vovali jedenáctkrát zvítězil Stanislav Kozubek
a po čtvrtém místu mohl slavit před závěrečným
závodem v Ostravě jeho spolujezdec Tomáš Bucháček celkové prvenství v celém seriálu.

Vítěz Cofidis cup Příbram

je Stanislav Kozubek

díl nejvýznamnější domácí silniční soutěže Cofidis Český pohár 2012. V Ostravě-Porubě vyhrál Alois Kaňkovský a pro pražský celek vybojoval již čtvrté letošní prvenství.

V celkovém hodnocení soutěže Cofidis Český pohár 2012 soutěže ale obhájil loňský triumf

Na jezdce čekalo kritérium na 40 okruhů, z nichž každý měřil 2,5 kilometru, takže celkem rovných sto kilometrů. Vítězný Kaňkovský projel cílem v čase 2:09:20 a vytvořil tím traťový rekord závodu. Kaňkovský spolu se Stanislavem Kozubkem (Whirlpool Author) a Jakubem Kratochvílou (ARBÖ Oberndorfer) unikli svým soupeřům přibližně ve dvou třetinách závodu a náskok před pelotonem uhájili až do cíle. Ve spurtu potvrdil Kaňkovský svou dráhovou rychlost a bezpečně projel páskou na prvním místě před Kozubkem, který v celkové klasifikaci skončil druhý.